Полезная информация

Новости законодательства
Что сообщает компания заказчику автобуса
Заказ автобуса
Расчет стоимости заказа
Обязанности и права пассажира
Обязанности и права водителя автобуса
Ответственность фирмы-перевозчика
Провоз багажа и ручной клади
Подготовка к рейсу
Дополнительные условия
Советы по поездке

Новости законодательства
Повний порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 року № 580-VIII поліція згідно з покладеними на неї завданнями, серед іншого, регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.

Пунктом 2.9 Правил дорожнього руху водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин, а також передавати керування транспортним засобом особам, які перебувають у вказаному стані, у хворобливому стані, у стані стомлення або під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу.

У зв’язку з набранням чинності вказаного Закону було підписано новий наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 9 листопада 2015 року № 1452/735.

Окрім наведених вище Закону та Інструкції № 1452/735 питання огляду водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння також врегульовується: Кодексом України про адміністративні правопорушення; законами України «Про дорожній рух» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними»; постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» (в редакції від 28 жовтня 2015 року).
Огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.

При цьому слід зауважити, що огляд на стан сп’яніння проводиться:
– поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;
– лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов спеціальну підготовку (тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Разом з тим, у випадку скоєння дорожньо-транспортної пригоди, унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.

Огляд на стан алкогольного сп’яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання.
Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Огляд на стан сп’яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції.

Перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп’яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. При цьому, не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

Установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові (приблизно 500 грамів пива або 20 грамів горілки). При цьому, наприклад, у Великій Британії рівень алкоголю в крові не повинен перевищувати 0,8 проміле; Іспанії, Італії, Франції – 0,5; у Росії – 0,35; Швеції – 0,2.

Результати огляду на стан сп’яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів. У випадку установлення стану сп’яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.

Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп’яніння.

Свої особливості має встановлення наявності чи відсутності стану сп’яніння в обстежуваної особи закладами охорони здоров’я. Так, зразки біологічного середовища для лабораторного дослідження відбираються у дві ємності. Вміст однієї ємності використовується для первинного дослідження, вміст другої ємності зберігається протягом 90 днів.

За збереження та транспортування ємностей з біологічним середовищем до іншого закладу охорони здоров’я, цілісність пломбування відповідає заклад охорони здоров’я, у якому проводився відбір біологічного середовища. Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук.

Для дослідження біологічного середовища може використовуватися кров, якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки біологічних середовищ, вказаних вище.

Важливо підкреслити, що у випадку коли водій – учасник дорожнього руху внаслідок ДТП перебуває у несвідомому стані або з тяжкими травмами, обов’язково проводиться дослідження біологічного середовища або крові на вміст алкоголю, наркотичних чи психотропних речовин у закладах охорони здоров’я, куди він доставлений.

Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції видається на підставі акта медичного огляду. Зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння повідомляється оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, про що робиться запис у вищезазначеному висновку.

Усі записи в акті медичного огляду та висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння повинні бути розбірливими, не допускається формулювання «Норма».

Акт медичного огляду особи складається в одному примірнику, який залишається в закладі охорони здоров’я. Висновок же щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров’я.

Кожний випадок огляду на стан сп’яніння у закладі охорони здоров’я реєструється в журналі реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

На останок зауважимо, що, наприклад, диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність не лише за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції; передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, але й за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Информация с сайта: http://www.autocentre.ua/blog/law/vse-scho-potribno-znati-pro-perevirku-vodiya-na-alkogol-70141.html


Что сообщает компания заказчику автобуса

• Стоимость заказа (точную или приблизительную) на основе полученных данных.
• Информацию о автобусе (комплектация).
• Телефон водителя автобуса, номер машины и ее цвет.
• Телефон диспетчера для оперативной связи.


Заказ автобуса

При заказе автобуса:
• Заключается «Договор о заказе автобуса на перевозку пассажиров», в котором указываются: Заказчик, Дата перевозки, Маршрут, Стоимость заказа, Права и обязанности заказчика и перевозчика, Паспортные данные Заказчика или реквизиты предприятия, если Заказчиком является организация.
• Во всех поездках все пассажиры страхуются в ТДО "Международная Страховая Компания", Составляется список пассажиров с обязательным указанием ФИО, даты рождения, места прописки.
• Вносится предоплата.


Расчет стоимости заказа

Заказ по Харькову:
• Заказы осуществляются без учета километража.
• Учитывается только время выполнения заказа.
Заказ по Украине:
• Заказ рассчитывается по километражу в обе стороны.
• Также учитывается время простоя.


Обязанности и права пассажира
Пассажир автобуса имеет право:

• Получать своевременную и точную информацию о перечне предоставляемых услуг и маршруте движения.
• Требовать выполнения перевозчиками договора перевозки.

Пассажир обязан:

• Прибыть к месту посадки за 30 минут до отправления автобуса.
• Бережно обращаться с оборудованием автобуса, не допускать его порчи.
• Использовать полки над сидениями только для мелкой и мягкой ручной клади.
• Пользоваться кипятком только во время остановки (во избежание несчастных случаев).
• Складывать мусор в индивидуальные пакеты и выбрасывать в мусоросборник на остановках и стоянках.
• Отвечать за нанесенный ущерб, в том числе за повреждение или загрязнение автобуса или оборудования, принадлежащего перевозчику, а также за нарушение настоящих Правил перевозок пассажиров.
• Уведомить фирму об отмене своей поездки не менее чем за 24 часа до отправления.

Пассажирам запрещается:

• Ставить сумки в проходах (в целях безопасности движения проход должен быть свободным).
• Перевозить багаж на сидениях.
• Отвлекать водителя во время движения.
• Ходить по салону и стоять в проходах во время движения автобуса.
• Пользоваться аварийным оборудованием без надобности, кроме предусмотренных случаев.
• Курить и распивать алкогольные напитки в автобусе.

Компания не несет ответственность:

• За отклонения от расписания, возникшие помимо воли и желания Перевозчика и которые нельзя предвидеть или избежать (погодные условия, вооруженные нападения, стихийные бедствия, гражданские волнения, военные действия, акты государственных органов, а также действия самих пассажиров, влияющие на исполнение обязательств).
• Время прибытия в пункты назначения может отклоняться от указанного в пределах +/- 2,5часа.
• За оставленные в салоне автобуса вещи.


Обязанности и права водителя автобуса
Водитель автобуса обязан:

• Руководствоваться Правилами дорожного движения, правилами технической эксплуатации автобуса.
• Следовать по установленному маршруту и выполнять график движения автобуса.
• Принимать и размещать багаж, предназначенный для перевозки, выдавать пассажирам багаж на остановках, предусмотренных расписанием.
• Объявлять остановки, их назначение и время стоянки на них.
• Начинать движение после полного закрытия дверей в автобусе и открывать их только на остановках.
• Останавливать автобус по сигналу лиц, имеющих право контроля за перевозками, выполнять их указания и оказывать помощь в проведении контроля.
• Осуществлять посадку (высадку) после остановки транспортного средства лишь с посадочной площадки, а в случае отсутствия такой площадки - с тротуара или обочины.

Водитель имеет право:

• Не допустить в автобус или высадить на ближайшей станции пассажира
  - в состоянии алкогольного опьянения;
  - нарушающего правила поведения в общественных местах, действия которого могут представлять опасность для окружающих пассажиров;
  - с явными признаками нездоровья, что также представляет опасность для других пассажиров автобуса.
• Требовать от пассажиров выполнения их обязанностей.


Ответственность фирмы-перевозчика
Перевозчик обязан:

• Своевременно подать автобус в надлежащем техническом и санитарном состоянии в предварительно согласованный пункт отправления.
• Обеспечить пассажиру безопасную, удобную поездку в автобусе в соответствии с договором перевозки и утвержденным расписанием.
• Обеспечить проезд пассажирам до конечного пункта маршрута без дополнительных для них расходов в случае прекращения поездки из-за технической неисправности автобуса.

Перевозчик имеет право:

• Отменить рейс автобуса при обстоятельствах, которые он не смог предвидеть и предотвратить несмотря на все принятые меры. В этом случае перевозчик возвращает пассажиру стоимость предоплаты, а также стоимость оплаченных пассажиром дополнительных услуг. Кроме того, подлежат возврату подтвержденные соответствующими документами расходы, понесенные пассажиром и связанные с его возможным возвращением в согласованное место начала поездки и отбытием из него самым дешевым средством транспорта. Условия возвращения предоплаты и оплаченных дополнительных услуг пассажиру определяются Договором о совместной деятельности.
• Ограничить или прекратить перевозки в случае эпидемии, стихийного бедствия или обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажор).


Провоз багажа и ручной клади

Кладь ручная – предметы первой необходимости общим весом до 5 кг, находящиеся во время пути в салоне автобуса у пассажира и провозимые бесплатно.
Багаж – вещи пассажира, сдаваемые на время пути в багажное отделение.
Размер 1 багажного места составляет 60 х 40 х 40 см.
Пассажир имеет право перевозить ручную кладь в салоне автобуса и 1 места багажа в багажном отделении.
• При наличии свободного места в багажном отделении автобуса пассажиру разрешается перевозка более 1-го багажного места. Разрешение на перевозку дополнительного багажа выдает водитель автобуса.
В целях обеспечения безопасности и предоставления багажных мест для всех пассажиров водители в отдельных случаях могут отказать пассажиру в транспортировке последующих мест багажа.
К перевозке запрещаются:
Предметы мебели, велосипеды, опасные, взрывчатые, отравляющие, ядовитые, едкие, зловонные, легковоспламеняющиеся вещества, огнестрельное оружие, колющие и режущие предметы без чехлов или в открытом виде, предметы и вещи, загрязняющие автобус или одежду пассажиров. Домашние животные и птицы к перевозке запрещены.


Подготовка к рейсу

• Одежда для поездки должна быть удобной, не мнущейся и пропускать воздух.
• Перед тем как выйти из дома, проверьте наличие необходимых для поездки документов , паспорта и пр.
• В ручную кладь, которую берете с собой в салон, положите только необходимые для поездки личные и ценные вещи, а также документы.
• Чтобы ночная поездка тоже была удобной, желательно взять с собой легкое одеяло и небольшую подушку.
• Пассажиру советуем заранее уточнить время и место отъезда.


Дополнительные условия

Ущерб, причиненный пассажирам, подлежит возмещению со стороны страховой фирмы.


Советы по поездке

1. Со всеми возникшими в поездке проблемами и предложениями обращайтесь к водителю автобуса.
2. Обслуживающий персонал автобуса имеет право в случае возникновения сомнений, а также для обеспечения безопасности поездки - потребовать от пассажира показать содержимое багажа.
3. Сидения автобуса можно регулировать и в горизонтальной плоскости, что мы рекомендуем сделать на время ночного отдыха.
4. Во время движения автобуса запрещается ходить по салону и стоять в проходах.
5. Чтобы разнообразить поездку, предлагаем Вам просмотр видеофильмов, а также газеты и журналы.
6. Во время остановок автобуса не оставляйте свою ручную кладь и прочие ценные вещи в автобусе без присмотра - персонал автобуса не несет ответственности за их пропажу или кражу.
7. Фирма не несет ответственности за отклонение от графика движения по маршруту, обусловленное погодными условиями, ситуацией на дорогах, и прочими обстоятельствами, не зависящими от фирмы.
8. Курить в автобусе запрещено. Остановки на перекур делаются через каждые 4 часа.

Информация на сайте является ознакомительной. Отношения между заказчиком и перевозчиком определяются Договором, подписанным обеими сторонами.


Также рекомендуем ознакомиться с нашей услугой - ремонт автомобилей мерседес.